Singapur

Ne yenir?

Singapur’da Ne Yenir?

Bilimum Asya yemekleri meşhur aslında burada eğer seviyorsanız aç kalmazsınız. Sevmiyorsanız da birçok batılı fast food seçeneği mevcut. Ancak en meşhur yemeği ne derseniz Chilli Crab (kırmızı biber soslu ve acılı ıstakoz) ve Chicken Rice (en basit haliyle tavuk pilav).

Genel olarak pahalı bir yer olduğu için ikisini denemek için de Çin Mahallesi’ni tercih edebilirsiniz. Zira ıstakozun kilosu diğer bölgelerde 90 SGD’yi bulurken burada yaklaşık 60 SGD civarına bulabiliyorsunuz. Yanında fried bun (küçük açma ile bişi arası bir ekmek) ile gerçekten çok lezzetli. Biz orta boy ıstakoz, 2 tiger bira ve fried bun için toplamda 86 SGD ödedik. Lezzetinden memnun kaldık.

Asya yemeklerinde dumplingleri de Telok Ayer’de denedik. Biz Bao Luo Wan Xiang’dan 2 çeşit dumpling yedik. (Meat dumpling w shark fin ve steamed prawn dumpling). Çok çok lezzetliydi. Toplam 6 parça dumpling 5,50 SGD.

Sabah kahvaltıları için Breadtalk zincirini tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 5 SGD gibi bir ücrete kahvaltıyı halletmiş olursunuz.

Asya fast foodunda tavuk önemli bir yere sahip. Biz de Gardens by the Bay’de ağaçlarda yapılan ışık gösterisini izlerken Texas Chicken fast food zincirinden 2 menümüzü aldık. Çimlerde afiyetle gömdük. 2 menü için 17 SGD ödedik.

Singapur gezilecek yerler...

Booking.com
TOP