Olivia's Pizzeria

Olivia Pizzeria - Bagdat Caddesi - Kadıkoy - Pizza - Gurme - Lezzet - Best Pizza in Town

Meatlovers

Geçen akşam uzun bir aradan sonra fırsat bulup Olivia’s Pizzeria’ ya gittik. İstanbul’ da toplamda 4 şubesi bulunuyormuş.Biz Çiftehavuzlar şubesine gittik. Lokasyon olarak Göztepe İstek Okulları’ nın karşı çaprazında kalıyor diyebiliriz. Kapalı alanı küçük ama hava güzel olduğunda bahçesinde oturabilirsiniz.

Fazla uzatmadan pizzalardan bahsedelim. İnce, lezzetli, bol ve kaliteli malzemeli pizza yapıyorlar. Fiyat bandı 20-40TL arasında. Daha önceden girişte bulunan fırında odun ateşinde yapıyorlarmış fakat komşu ve çevredekiler rahatsız olduğu için mecbur olarak elektrikli taş fırında yapıyorlar. Dışarıya paket servisleri olmakla birlikte bu tarz pizzaların lezzetine tam varabilmek için fırından çıktıktan sonra taze taze yenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Tercihimizi Meatlovers ve Mozarellalı Roka Salatasından kullandık. Pizza hamurunu ufak bir fark verip Tam Buğday unlu yaptırabilirsiniz. Pizzamız çok güzeldi. Malzemesi bol, kıvamında pişirilmişti. Salata lezzetliydi. İkisinin muhteşem dansı damakta şölen yarattı. Pizzanın üzerine biberli zeytinyağı döktüğünüzde ise akıyor gidiyor.. Şu an yazarken bile canımız çekti.

İstanbul’ da güzel, kaliteli pizza yemek isterseniz Olivia’s Pizzeria’ yı tercih edebilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun.

TOP