Malta

Nerede ne yenir?

Biz arkadaşlarımız ile kaldığımız için bu sefer pek mekan keşfetme noktasında olamadık ama yine de denediğimiz ve memnun kaldığımız yerleri yazalım istedik.

Mint, Sliema sahilde yer alan ufak bir kafe. Gün boyu sandviç ve tatlı bulabileceğiniz bir işletme. Her gün farklı yiyecekler camekanını süslüyor. Biz club sandviç, feta muffin ve tavuklu quesadilla, brownie aldık. Hepsi de oldukça lezizdi. Sandviçler 5-8 euro, tatlılar 4-7 euro, kahveler ise 2 euro civarında.

Malta - Mint Cafe - Malta Yeme İcme - Malta nerede ne yenir

Mint

Amigos, yine Sliema’da bulunan bir Meksika restaurantı. Özellikle burgerleri oldukça lezzetli. Fiyatlar ise oldukça makul. Burgerler 5-8 euro, tacolar 5-10 euro arasında.

Malta-Amigos - Malta Yemek - Nerede ne yenir

Amigos

Cafe Cordina, Valetta’nın en işlek alanlarından birinde. Oldukça da sosyal ve keyifli bir nostaljik pastane. Yemekler de var ancak biz atıştırmalık tercih ettik. Etki ve bezelyeli peacake ve ricottalı tuzlu cheesecake denemeye değer, cake dediysek milföy böreği gibi içi bol malzemeli sıcak çörekler. 3 cappuccino ve 3 çörek için 13 euro ödedik, oldukça makul bizce.

Malta-Cafe-Cordina - Malta yiyecek yerler -nerede ne yenir

Cafe Cordina

Marsaxlokk’u daha önce belirttik, balık ve deniz mahsülü için tercih edebilirsiniz diye. Biz orada Roots restaurantı tercih ettik. Çipura+salat+patates kızartması ve deniz mahsullü linguini tercih ettik. 2 içecek ile beraber 25 euro tutuyor. Zaten Marsaxlokk sahilde sıra sıra bütün mekanlarda fiyatlar birbirine oldukça yakın. Sizin içinizin en ısındığında deniz mahsulü ziyafeti çekebilirsiniz.

St. Julians’da ise çok beğendiğimiz bir makarnacı oldu. Impasta adlı bu mekanda makarnalar taze, soslar ise oldukça bol malzemeli ve lezzetli. Carbonara ve diavola denedik. İkisi de çok lezizdi. Ama bizden size tavsiye küçük boy söylemeniz yönünde olur. Büyük boy epey bir büyük. Makarnalar kişi başı yaklaşık 10 euro

Malta-Roots -Malta yemek yerleri - nerede ne yenir

Roots

Bizim her tatilimizde keyifle yaptığımız süpermarket gezmesi ise burada ekstra eğlenceli oldu çünkü Lidl zincirinde denk geldiğimiz ürünler oldukça uygun fiyatlıydı. Bir valiz dolusu yiyecek taşıdık deli gözümüz dönmüş şekilde. Sizde özellikle plaj gezmelerinde bu tip süpermarketlerden alışveriş yapıp abur cubur alabilirsiniz. Şaraplar 3-10 euro, biralar 0,5-1,50 euro, 150 grlık paketli peynirler 2-5 euro, paketli leziz kurabiyeler 2,50 euro gibi fiyatlara satılıyor. Bir uğrayın bizden söylemesi.

Malta Gezilecek Yerler yazımızı okumak için buradan..

Booking.com
TOP