Halkidiki - Yunanistan

Sithonia - Kassandra

Bu yazımızda Halkidiki’de nerelere gidilmeli? Nerede kalmalı? Hangi plajlara gitmeli? Nerede yemek yemeli? Sorularına cevap vermeye çalışacağız. Biz gezerken çok keyif aldık, hem dinlendik hem yeni şeyler keşfettik. Umarız gitmeyi planlayanlara da yardımımız dokunur.

Yunanistan-Halkidiki-Nerededir

Halkidiki nerededir?

Halkidiki, Selanik’in güneyinde bulunan 3 yarımadadan oluşan çoğunlukla deniz tatili için tercih edilen bir bölge. Haritada kırmızı çerçeveyle işaretlenmiş yer. Yunanistan’ın yaz tatili için en gözde bölgelerinden olur kendisi. Sol baştan saymak gerekirse Kassandra, Sithonia ve Athos yarımadaları. Kassandra en turistik ve en çok tesisin bulunduğu yarımada. Sithonia daha bakir ve daha sakin olanı. Athos ise normal geziye ve turizme kapalı, sadece rahiplerin yaşadığı yarımada. Rivayete göre dişi hayvan bile girmiyormuş. (nasıl diye sormayın bilmiyoruz vallahi)

Halkidiki’de nereye gidilir?

Eğer amacınız hem tatil yapalım hem de geceleri hareketli geçsin, biraz Çeşme Bodrum biraz Kemer Side karışımı olsun, sakinlik aramıyorum derseniz Kassandra sizin tercihiniz olmalı. Biz ise zaten genelde bir koşturma içinde olduğumuzdan Yunanistan tatilimizi biraz daha sakin geçirelim derdine düşmüş insanlar olarak Sithonia yarımadasını öneriyoruz. İki senedir üst üste gelmemizin sebebi bu sanırız ki. Yoksa keşfetmeye bu kadar açıkken neden aynı yere geldik yahu? Arada bir biz de sorgulamıyoruz desek yalan olur :)

Şimdi en iyisi siz Sithonya ve Kassandra'daki plajlara bir göz atın ve kararı kendiniz verin.

Sithonia' daki en iyi plajlar...

Kassandra'daki en iyi plajlar..

Booking.com
TOP