Kassandra En İyi Plajlar

Paliouri - Pefkochori - Possidi - Kallithea - Afytos - Glarokavos

Kasandra' da bulunan plajları keşfetmek için yola çıktık. Peki hangi plajları en çok beğendik aşağıda sıralayalım.

1) Paliouri Beach

Yunanistan-Halkidiki-Kassandra-Paliouri

 

Sıra sıra birçok işletmeye ev sahipliği yapan bu plajda biz Koursaros beach’i tercih ettik. Keyfinize hangisi gelirse onu seçin, birinde 4 euro harcamaya karşılık kullanım yapıyorsunuz ama içecekler 1 euro gibi daha pahalı, yemek seçenekleri daha fazla(sushi falan var, sushi olmayan plaja plaj demem çünkü), diğerinde 3 şezlong+1şemsiye için 7 euro veriyorsunuz.

Paliouri Beach Google Maps Konum Linki: https://goo.gl/maps/itHAAcnB5B72

 

2) Pefkochori Beach

Yunanistan-Halkidiki-Kassandra-Pefkochori-Beach

Yunanistan-Halkidiki-Kassandra-Pefkochori-Beach

 

Asıl plaj neredeyse tamamen halk plajı ve oldukça kalabalık. Şehrin merkezi gibi bir yer olduğu için de çok hareketli. Ama bu plajı asıl meşhur kılan çok yakınındaki Elephant Beach Bar. Giriş ücreti var, bu sebeple eğer bütün günü tek bir plajda geçiririz derseniz burayı tercih edebilirsiniz.

Pefkochori Beach Google Maps Konum Linki: https://goo.gl/maps/8wzFWkqUuex

3) Possidi

Yunanistan-Halkidiki-Kassandra-Possidi

Sırf doğal güzelliğini ve “suyun üstünde durdum, şahitlerim var” cümlelerini sarf edebilmek için gidilesi. Açıkçası plajın çok bir esprisi yok bunun dışında, diğer plajlar daha güzel. Ancak tam burun kısmı incecik. Lütfen Google mapsten inceleyin. Tam o noktaya gidip 2 taraftan gelen dalgaların ortasında kalabiliyorsunuz. Arabayı park ettikten sonra burna ulaşmak için minimum 15 kumda yürümeniz gerekiyor. Biz uyaralım, demedi demeyin. Bu yürüyüş sebebiyle sırtınız amele gibi yanmasın, ayaklarınız acımasın. Ama burna gidip görünce insan bir haz doluyor, ayakların yorgunluğu unutuluyor, yani en azından bize öyle oldu.

Possidi Google Maps Konum Linki: https://goo.gl/maps/qY2HHM1roHp

 

4) Kallithea Beach

Yunanistan-Halkidiki-Kassandra-Kallithea-Beach

İşte burası tam Çeşme hatta özellikle Aya Yorgi beachleri formatında yan yana plaj işletmelerinden oluşan plaj. Kitlesi de oradakiler gibi. Anladınız bence J biz 13:00 gibi şezlong bulamadık. Şezlong şemsiye kullanımı için minimum 10 euro harcama yapmak gerekiyor. Yemek çeşidi çok fazla yok, daha çok kokteyl smoothie. İçecekler 4,5 euro-9 euro arası, yiyecekler ise 6 eurodan başlıyor.   

Kallithea Beach Google Maps Konum Linki: https://goo.gl/maps/zMea7aL14ou

 

5) Afytos Beach

Yunanistan-Halkidiki-Kassandra-Afytos-Beach

 

Birçok plajda olduğu gibi burada da hem işletme hem halk plajı kısmı var. Denizi acayip berrak, plaj kumluk ama denize giriş yarı kayalık yarı kum gibi. O kadar yumuşacık kumlara bastıktan bu plajda denize girmeyi biz içimize sindiremedik ama mükemmel rengi karşısında havlumuza oturup huzur bulduk.   

Afytos Beach Google Maps Konum Linki: https://goo.gl/maps/JReoDtfVbA82

 

6) Glarokavos Beach

Yunanistan-Halkidiki-Kassandra-Glarokavos-Beach

Gitmeden önce internetten fotoğraflarına bakıp “waow çok iyi, ağaçların arasından deniz görünüyor” dedikten sonra stablize yoldan ulaşılan bu plajın biraz abartılmış olduğunu düşündük. Bizim gittiğimiz kısmında işletme yoktu, arkası ağaç gölgesi önü kumluk plaj. Kassandra adasının en sakin plajı. Bu sebeple Kassandra’da konaklıyorsanız ve bir gün daha sakin geçirelim derseniz burayı tercih edebilirsiniz.

Glarokavos Beach Google Maps Konum Linki: https://goo.gl/maps/JReoDtfVbA82

Booking.com
TOP